PSR033FS0900Z
제조업체 부품 번호:
PSR033FS0900Z
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE SQUARE 900A 700VAC/600VDC
재고 상태:
3
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Semiconductors
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
900A
Features :
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
2.008" L x 2.894" W x 3.130" H (51.00mm x 73.50mm x 79.50mm)
Voltage Rating - AC :
700 V
Voltage Rating - DC :
600 V