PSR072FS0250Z
제조업체 부품 번호:
PSR072FS0250Z
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE SQUARE 250A 1.3KVAC/1KVDC
재고 상태:
2
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Semiconductors
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
250A
Features :
Indicating
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
2.953" L x 2.362" W x 2.598" H (75.00mm x 60.00mm x 66.00mm)
Voltage Rating - AC :
1.3 kV
Voltage Rating - DC :
1 kV