PSR072FS0400Z
제조업체 부품 번호:
PSR072FS0400Z
설명의 일부:
FUSE SQUARE 400A 1.3KVAC/1KVDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
400A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.953" L x 2.362" W x 2.598" H (75.00mm x 60.00mm x 66.00mm)
Voltage Rating - AC :
1.3 kV
Voltage Rating - DC :
1 kV