PSR032FS0900Z
제조업체 부품 번호:
PSR032FS0900Z
설명의 일부:
FUSE SQUARE 900A 700VAC/600VDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
900A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.008" L x 2.362" W x 2.598" H (51.00mm x 60.00mm x 66.00mm)
Voltage Rating - AC :
700 V
Voltage Rating - DC :
600 V