PSR031FS0500Z
제조업체 부품 번호:
PSR031FS0500Z
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE SQUARE 500A 700VAC/600VDC
재고 상태:
3
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Semiconductors
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
500A
Features :
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
1.969" L x 2.028" W x 2.264" H (50.00mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC :
700 V
Voltage Rating - DC :
600 V