0159.500MR
제조업체 부품 번호:
0159.500MR
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 500MA 600VAC 2SMD
재고 상태:
5,620
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Telecom
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
60A
Class :
Current Rating (Amps) :
500mA
Features :
Clips Included
Fuse Type :
Board Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, Square End Block with Clip
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.429" L x 0.189" W x 0.189" H (10.90mm x 4.80mm x 4.80mm)
Voltage Rating - AC :
600 V