SCT520PT3.15A250V
제조업체 부품 번호:
SCT520PT3.15A250V
제조업체/브랜드:
SETsafe | SETfuse
설명의 일부:
MINITURE FUSE
재고 상태:
10,000
제조사 :
SETsafe | SETfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
CQC, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200A AC, 500A DC
Class :
Current Rating (Amps) :
3.15A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V