PSR071DL0500Z
제조업체 부품 번호:
PSR071DL0500Z
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSES POWR-SPEED
재고 상태:
3
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Semiconductors
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
500A
Features :
Indicating
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular, Blade
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
2.882" L x 2.028" W x 2.264" H (73.20mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC :
1.2 kV
Voltage Rating - DC :
900 V