BK/GMT-15A
- 제조업체 부품 번호:
- BK/GMT-15A
- 제조업체/브랜드:
- Eaton-Bussmann Electrical Division
- 설명의 일부:
- FUSE INDICATING 15A 125VAC/60VDC
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 전기, 특수 퓨즈
- Applications :
- Telecom
- Approval Agency :
- UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 300A AC, 450A DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Indicating Fuse
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Alarm Indicator
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.688" L x 0.127" W x 0.810" H (17.48mm x 3.23mm x 20.57mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 60 V