0HEV020.ZXBD
제조업체 부품 번호:
0HEV020.ZXBD
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE CARTRIDGE 20A 450VDC BOLT
재고 상태:
200
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Lift Trucks
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Class :
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.469" Dia x 2.559" L (11.90mm x 65.00mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450 V