BU-2141-D-48-0
- 제조업체 부품 번호:
- BU-2141-D-48-0
- 제조업체/브랜드:
- Mueller Electric Co.
- 설명의 일부:
- TEST LEAD BANANA TO PROBE 48"
- 재고 상태:
- 44
- 제조사 :
- Mueller Electric Co.
- 제품 카테고리 :
- 바나나, 미터 인터페이스
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Sheathed
- 2nd Connector :
- Test Probe
- Cable Length :
- 48.0" (1219.20mm)
- Configuration :
- Banana to Test Probe
- Contents :
- 1 Lead, Black
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- CAT II 1000V
- Stacking Method :
- Non Stackable
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)
- Wire Gauge :
- 18 AWG