12X12-6-1218
제조업체 부품 번호:
12X12-6-1218
제조업체/브랜드:
3M
설명의 일부:
TAPE INSULATING AMBER 12"X 12"
재고 상태:
123
제조사 :
3M
제품 카테고리 :
줄자
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyimide
Color :
Amber
Length :
12.00" (304.80mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Insulating, High Temperature
Temperature Range :
356°F (180°C)
Thickness :
0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness - Adhesive :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Usage :
Insulating, High Temperature
Width :
12.00" (304.80mm)