TGHGCR0500DE
제조업체 부품 번호:
TGHGCR0500DE
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
100W SOT227 0.0500 OHM 0.5%
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Epoxy Coated
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Lead Style :
M4 Threaded
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
SOT-227-4
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
50 mOhms
Size / Dimension :
1.500" L x 0.980" W (38.10mm x 24.90mm)
Temperature Coefficient :
±60ppm/°C
Tolerance :
±0.5%