LFN100J100E
제조업체 부품 번호:
LFN100J100E
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
100W 100 OHMS 5% W/FAST ON NI
재고 상태:
4
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%