2TL11-50K
제조업체 부품 번호:
2TL11-50K
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
SWITCH TOGGLE DPDT 11A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
토글 스위치
Actuator Length :
26.67mm
Actuator Type :
Locking Lever
Bushing Thread :
15/32-32
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
11A (AC), 18A (DC)
Features :
Illumination :
Non-Illuminated
Illumination Type, Color :
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
Environment Sealed
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 71°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.40mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-On-Mom
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V