CLS-TC11A12250R
- 제조업체 부품 번호:
- CLS-TC11A12250R
- 제조업체/브랜드:
- Lumex, Inc.
- 설명의 일부:
- SWITCH TOGGLE SPST 20A 12V
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Lumex, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 토글 스위치
- Actuator Length :
- 20.00mm
- Actuator Type :
- Standard Round
- Bushing Thread :
- M12 x 0.75
- Circuit :
- SPST
- Current Rating (Amps) :
- 20A (DC)
- Features :
- Illumination :
- Illuminated
- Illumination Type, Color :
- LED, Red
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VDC
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.20mm Dia
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V