11137AGK
제조업체 부품 번호:
11137AGK
제조업체/브랜드:
APEM Inc.
설명의 일부:
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
APEM Inc.
제품 카테고리 :
토글 스위치
Actuator Length :
11.30mm
Actuator Type :
Standard Round
Bushing Thread :
1/4-40
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
4A (AC/DC)
Features :
Epoxy Sealed Terminals, Front Panel Sealing
Illumination :
Non-Illuminated
Illumination Type, Color :
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.50mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Mom-Off-Mom
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V