508BA504KDG2
제조업체 부품 번호:
508BA504KDG2
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
38W 4100J 500K OHMS 10% SLAB
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Composition :
Ceramic
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
1.500" (38.10mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 230°C
Package / Case :
Radial, Flat Oval
Power (Watts) :
38W
Product Status :
Active
Resistance :
Size / Dimension :
10.000" L x 0.252" W (254.00mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient :
0/ -2000ppm/°C
Tolerance :
±10%