Y00263R40000B0L
제조업체 부품 번호:
Y00263R40000B0L
제조업체/브랜드:
VPG Foil
설명의 일부:
RES CHAS MNT 3.4 OHM 0.1% 5W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
VPG Foil
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Lead Style :
Wire Leads
Mounting Feature :
Screw Holes
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Axial, Box
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Resistance :
3.4 Ohms
Size / Dimension :
1.030" L x 0.312" W (26.16mm x 7.93mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%