TL88K240RE
제조업체 부품 번호:
TL88K240RE
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
RES CHAS MNT 240 OHM 10% 114W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
114W
Product Status :
Active
Resistance :
240 Ohms
Size / Dimension :
3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±10%