NMHL100JB25R0
제조업체 부품 번호:
NMHL100JB25R0
제조업체/브랜드:
Stackpole Electronics, Inc.
설명의 일부:
100, 5%, BULK, 25 OHMIC VALUE
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Stackpole Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Style :
Wire Leads
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Rectangular, Wire Leads
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
25 Ohms
Size / Dimension :
6.496" L x 1.575" W (165.00mm x 40.00mm)
Temperature Coefficient :
260ppm/°C
Tolerance :
±5%