BR100-47RJ8
제조업체 부품 번호:
BR100-47RJ8
제조업체/브랜드:
Riedon
설명의 일부:
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 100W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Riedon
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Composition :
Metal Clad
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.886" (22.50mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Mounting Feature :
Brackets
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Radial, Rectangular Case
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
47 Ohms
Size / Dimension :
6.496" L x 1.614" W (165.00mm x 41.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%