AHA10BJB-1R3
제조업체 부품 번호:
AHA10BJB-1R3
제조업체/브랜드:
YAGEO Group
설명의 일부:
RES CHAS MNT 1.3 OHM 5% 100W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
YAGEO Group
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
1.795" (45.60mm)
Lead Style :
M4 Threaded
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Axial, Box
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
1.3 Ohms
Size / Dimension :
3.504" L x 2.756" W (89.00mm x 70.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%