F20J12K5E
제조업체 부품 번호:
F20J12K5E
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
RES CHAS MNT 12.5K OHM 5% 20W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.375" (9.53mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Flange Braces, Right Angle
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial, Flat Oval
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Resistance :
12.5 kOhms
Size / Dimension :
0.750" L x 0.375" W (19.05mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%