KAL25JB50L0
제조업체 부품 번호:
KAL25JB50L0
제조업체/브랜드:
Stackpole Electronics, Inc.
설명의 일부:
RES CHAS MNT 0.05 OHM 5% 25W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Stackpole Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.577" (14.66mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
Axial, Box
Power (Watts) :
25W
Product Status :
Active
Resistance :
50 mOhms
Size / Dimension :
1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%