SQBW4010RJFASTON
제조업체 부품 번호:
SQBW4010RJFASTON
제조업체/브랜드:
TE Connectivity AMP Connectors
설명의 일부:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 40W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
TE Connectivity AMP Connectors
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Ceramic
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Mounting Feature :
Brackets
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Radial, Rectangular Case
Power (Watts) :
40W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
3.543" L x 0.748" W (90.00mm x 19.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%