UAL25-10RF8
제조업체 부품 번호:
UAL25-10RF8
제조업체/브랜드:
Riedon
설명의 일부:
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 25W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Riedon
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
Axial, Box
Power (Watts) :
25W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%