RCH50S3R300JS06
제조업체 부품 번호:
RCH50S3R300JS06
제조업체/브랜드:
Vishay / Sfernice
설명의 일부:
SFERNICE FIXED RESISTORS
재고 상태:
68
제조사 :
Vishay / Sfernice
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum Oxide
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.602" (15.30mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Rectangular Case
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
1.882" L x 1.161" W (47.80mm x 29.50mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%