FSOT2011E5R000KE
제조업체 부품 번호:
FSOT2011E5R000KE
제조업체/브랜드:
Vishay / Huntington Electric, Inc.
설명의 일부:
RES CHAS MNT 5 OHM 10% 20W
재고 상태:
242
제조사 :
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Silicone Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.343" (8.71mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Flange Braces, Right Angle
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial, Flat Oval
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Resistance :
5 Ohms
Size / Dimension :
2.000" L x 0.375" W (50.80mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±10%