RGS1A60D20KGU
제조업체 부품 번호:
RGS1A60D20KGU
제조업체/브랜드:
Carlo Gavazzi
설명의 일부:
SSR RELAY SPST-NO 20A 42-600V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Carlo Gavazzi
제품 카테고리 :
솔리드 스테이트 릴레이
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
20 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
42 V ~ 600 V