TGHLV100RJE
제조업체 부품 번호:
TGHLV100RJE
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 200W
재고 상태:
2,344
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Epoxy Coated
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency
Height - Seated (Max) :
0.483" (12.26mm)
Lead Style :
M4 Threaded
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
SOT-227-2
Power (Watts) :
200W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
1.496" L x 0.980" W (38.00mm x 24.90mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%