HSC250150RJ
제조업체 부품 번호:
HSC250150RJ
제조업체/브랜드:
TE Connectivity AMP Connectors
설명의 일부:
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 250W
재고 상태:
119
제조사 :
TE Connectivity AMP Connectors
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
1.654" (42.00mm)
Lead Style :
Terminal Screw Type
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial, Box
Power (Watts) :
250W
Product Status :
Active
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
4.291" L x 2.874" W (109.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%