TEMT6200FX01
- 제조업체 부품 번호:
- TEMT6200FX01
- 제조업체/브랜드:
- Vishay Semiconductor - Opto Division
- 설명의 일부:
- SENSOR PHOTO 550NM TOP VIEW 0805
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 포토트랜지스터
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 20 mA
- Current - Dark (Id) (Max) :
- 50 nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TA)
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power - Max :
- 100 mW
- Product Status :
- Active
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 6 V