FVT10006E10R00JE
제조업체 부품 번호:
FVT10006E10R00JE
제조업체/브랜드:
Vishay / Huntington Electric, Inc.
설명의 일부:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 100W
재고 상태:
725
제조사 :
제품 카테고리 :
섀시 실장 저항기
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%