UB2-24NUN
제조업체 부품 번호:
UB2-24NUN
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24VDC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
신호 릴레이, 최대 2A
Coil Current :
9.6 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Alloy, Gold Alloy
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
2 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
1 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max