GRM1885C1H8R0DA01J
제조업체 부품 번호:
GRM1885C1H8R0DA01J
제조업체/브랜드:
Murata Electronics
설명의 일부:
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0603
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Murata Electronics
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
8 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50V