KT24-1A-40L-THT
제조업체 부품 번호:
KT24-1A-40L-THT
제조업체/브랜드:
Standex Electronics
설명의 일부:
REED RELAY 1 FORM A 24V TH
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Standex Electronics
제품 카테고리 :
리드 릴레이
Coil Current :
13.3 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
16 VDC
Must Release Voltage :
2.9 VDC
Operate Time :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Product Status :
Active
Release Time :
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
1000VAC, 1000VDC - Max