BR230-290B1-28V-40
제조업체 부품 번호:
BR230-290B1-28V-40
제조업체/브랜드:
Microsemi
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 28V
제조사 :
Microsemi
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
96.6 mA
Coil Voltage :
28VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
5.1 VDC
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
115VAC, 28VDC - Nom