3ETH9-09.5
- 제조업체 부품 번호:
- 3ETH9-09.5
- 제조업체/브랜드:
- MEC switches
- 설명의 일부:
- SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
- 제조사 :
- MEC switches
- 제품 카테고리 :
- 촉각 스위치
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 9.50mm
- Actuator Length, Right Angle :
- Actuator Orientation :
- Top Actuated
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPST-NO
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 24VDC
- Features :
- Sealed - Flux Protection
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Force :
- 300gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 160°C
- Outline :
- 10.10mm x 10.10mm