DIP12-1A72-12L
제조업체 부품 번호:
DIP12-1A72-12L
제조업체/브랜드:
Standex Electronics
설명의 일부:
RELAY REED SPST 1A 12V
재고 상태:
47
제조사 :
Standex Electronics
제품 카테고리 :
리드 릴레이
Coil Current :
12 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operate Time :
0.5 ms
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Release Time :
0.1 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
200VAC, 200VDC - Max