BR231D-450B3-28V
제조업체 부품 번호:
BR231D-450B3-28V
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 28V
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
62.2 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Latching, Single Coil
Coil Voltage :
28VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Release Time :
15 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max