BR246D-80G3-12V
제조업체 부품 번호:
BR246D-80G3-12V
제조업체/브랜드:
Microchip Technology
설명의 일부:
2PDT 10 AMP SUPRESSED RELAY
제조사 :
Microchip Technology
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
150 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
3.5 VDC
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max