CL-SB-12B-01T
제조업체 부품 번호:
CL-SB-12B-01T
제조업체/브랜드:
Nidec Components
설명의 일부:
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
재고 상태:
26,085
제조사 :
Nidec Components
제품 카테고리 :
슬라이드 스위치
Actuator Length :
2.00mm
Actuator Type :
Standard
Circuit :
SPDT
Contact Finish :
Silver
Contact Material :
Copper
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
200mA (DC)
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Gull Wing
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
12 V