CL-SA-12C4-22
- 제조업체 부품 번호:
- CL-SA-12C4-22
- 제조업체/브랜드:
- Nidec Components
- 설명의 일부:
- SWITCH SLIDE SPDT 500MA 12V
- 제조사 :
- Nidec Components
- 제품 카테고리 :
- 슬라이드 스위치
- Actuator Length :
- 1.40mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPDT
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Gold (Au)
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 500mA (DC)
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V