W22S2-HW-10
- 제조업체 부품 번호:
- W22S2-HW-10
- 제조업체/브랜드:
- c3controls
- 설명의 일부:
- 22MM SS 2 POS WH ISRT 1 NO
- 재고 상태:
- 200
- 제조사 :
- c3controls
- 제품 카테고리 :
- 선택기 스위치
- Circuit :
- SPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC), 2.5A (DC)
- Features :
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 22.50mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- Off-On
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Standard
- Voltage Rating - AC :
- 72 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V