711-11-T2E
제조업체 부품 번호:
711-11-T2E
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
SWITCH ROTARY 11POS 7A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
로터리 스위치
Actuator Length :
12.70mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw :
30°
Circuit per Deck :
SP11T
Contact Finish :
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
7A (AC/DC)
Depth Behind Panel :
45.20mm
Features :
Index Stops :
Fixed
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Decks :
2
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
11
Product Status :
Active
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
20 V