AM4C10SCM4LD02400G
- 제조업체 부품 번호:
- AM4C10SCM4LD02400G
- 제조업체/브랜드:
- Amphenol Anytek
- 설명의 일부:
- RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Amphenol Anytek
- 제품 카테고리 :
- 전력 계전기, 2A 이상
- Coil Current :
- 36.9 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- 4PDT (4 Form C)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Test Button
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 277VAC, 28VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)