PC118-4C-120A-X
제조업체 부품 번호:
PC118-4C-120A-X
제조업체/브랜드:
Picker Components
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 120V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Picker Components
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
26.4 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
96 VAC
Must Release Voltage :
36 VAC
Operate Time :
25 ms
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
25 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
220VAC, 28VDC - Max