R10-14A10-120
제조업체 부품 번호:
R10-14A10-120
제조업체/브랜드:
NTE Electronics, Inc.
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
재고 상태:
239
제조사 :
NTE Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
Coil Insulation :
Coil Type :
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operate Time :
24 ms
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
26 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)