PC673-2A-SF-110AT
제조업체 부품 번호:
PC673-2A-SF-110AT
제조업체/브랜드:
Picker Components
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 110V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Picker Components
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
21.2 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
110VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Rating (Current) :
25 A
Features :
Test Button
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
88 VAC
Must Release Voltage :
11 VAC
Operate Time :
30 ms
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
30 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
277VAC, 150VDC - Max